Сервіси для красивих резюме
1. Vizualize
Незважаючи на те що ми живемо в світі, де роботу шукають через друзів і статуси в Facebook, резюме все ще вважається обов'язковим документом для серйозно налаштованого здобувача. Проблема в тому, що стандартні резюме, складені у Word, шалено схожі одне на одного. Шукачі роботи намагаються виділитися завдяки незвичайному супровідному тексту, не підозрюючи, що наймач в середньому витрачає всього шість секунд на перегляд листа кожного кандидата. У такій ситуації текст - не найкращий спосіб звернути на себе увагу роботодавця.
Творці Vizualize вирішили покінчити з нудними списками минулих місць роботи та описами якостей кандидатів. Для цього вони створили сайт, що дозволяє перетворити резюме в яскраву, цікаву й неповторну інфографіку. Все, що потрібно для її створення, - профайл в LinkedIn, який автоматично трансформується в інфографіку за обраним шаблоном. Крім LinkedIn, інформацію можна імпортувати з Twitter, Facebook і навіть Foursquare. У сервіса є кілька конкурентів, які працюють за таким же принципом, наприклад, Vizify, Re, Kinzaa. Відрізняються вони один від одного, в основному, стилями оформлення. У Kinzaa він досить стриманий, у Re - суворий і графічний, у Vizify - виконаний у вигляді докладних візуальних інструкцій.
2. Pathbrite
Творці Pathbrite в першу чергу орієнтувалися на людей, які шукають роботу вперше в житті, тобто на студентів. Зазвичай резюме передбачає перерахування місць попередньої роботи - незрозуміло, що робити тим, у кого взагалі немає досвіду, але є необхідна кваліфікація. Сервіс дозволяє розповісти про свої вміння у формі постійно оновлюваного колажу.
Персональна сторінка на Pathbrite - це візуальна історія придбання знань і досвіду, яка фіксує особисті досягнення шукача роботи. На ній можна публікувати грамоти та сертифікати про проходження онлайн-курсів, фотографії, відеозаписи, есе, приклади студентських робіт - все, що дозволяє скласти уявлення про особливості та творчий потенціал здобувача. Безумовно, можливості сервісу виходять за рамки студентської аудиторії. Сторінка на Pathbrite може стати відмінним доповненням до стандартного резюме, замінивши обридле перерахування особистих якостей кандидата: ініціативність, вміння працювати в команді, амбітність.
3. ResumUP
Сервіс, по-перше, володіє функціоналом Vizualize, тобто дає можливість створювати резюме в формі інфографіки. Але на відміну від Vizualize, він дозволяє зберігати резюме у форматі PDF, а по-друге, дає можливість побудувати графік кар'єрного зростання. Для цього потрібно повідомити сервісу, яку посаду здобувач займає зараз і до якої прагне в майбутньому. Сервіс сам заповнює необхідні проміжні етапи і пропонує вільні на цей момент вакансії. Вакансії додаються або в прямому режимі від роботодавців, або через агрегатор-парсер з сайту Careerjet. По-третє, ResumUP допомагає знайти людей, які можуть виявитися корисними на цьому шляху. Це відбувається завдяки аналізу контактів користувача в Facebook і LinkedIn.
4. Zerply
Zerply - це соціальна мережа для професіоналів, покликана замінити морально застарілий LinkedIn. На майданчику сервісу можна створити сторінку з онлайн-резюме та знайти інших людей, що працюють у вашій сфері. Основу для профайла можна імпортувати з Facebook і LinkedIn або заповнити самостійно. Потім потрібно вибрати вподобаний шаблон оформлення, а всю іншу роботу Zerply зробить сам.
Легкий у використанні, сервіс крім усього іншого дозволяє публікувати приклади своїх робіт - функція, очевидно, запозичена у Behance. Завдяки цьому соцмережа повинна сподобатися представникам творчих професій: дизайнерам і розробникам. Творці Zerply особливо пишаються можливістю сервісу знаходити для користувачів корисні робочі контакти з допомогою зручного пошуку за тегами. Також Zerply співпрацює з багатьма відомими компаніями, яким допомагає знаходити співробітників серед користувачів мережі.
5. CVmaker
Онлайн-резюме, інфографіка та нові професійні соцмережі - це приємні доповнення до класичного формату резюме, яке все-таки необхідно мати під рукою на всякий випадок. Хороші приклади для таких резюме можна знайти в бібліотеці шаблонів Google. Але ще зручніше скористатися сервісом, який сам вбудовує інформацію про освіту, місцях роботи і навички в обраний шаблон.
Так, на сайті CVmaker є шість безкоштовних класичних шаблонів. Тут все строго, традиційно і мінімалистично. І головне, є адаптація для російської мови. Резюме доступне для збереження у трьох форматах: PDF, HTML і txt. Якщо сам принцип роботи сервісу вам подобається, а шаблони - ні, можна поекспериментувати з його аналогами - Jobspice і Spongresume.